Ochrona upraw przed szkodliwymi owadami

Uprawy roślin na żywność wymagają ochrony przed szkodnikami, chwastami i chorobami. Poziom zaawansowania tej ochrony wzrastał z czasem. Obecnie opracowano szeroką gamę produktów syntetycznych, aby zapewnić znacznie bezpieczniejszą, bardziej ukierunkowaną i skuteczną kontrolę szkodników, chwastów i chorób na polach uprawnych.

Insektycydy skutecznie regulują populację owadów niszczących pola

Środki ochrony roślin są stosowane w wielu różnych miejscach, a jednym z najważniejszych obszarów jest rolnictwo. Stosowanie agrochemii pozwala na produkcję większej ilości żywności na danym obszarze ziemi, zwiększa plony i poprawia dochody gospodarstw. Bez środków ochrony roślin straty w uprawach spowodowane szkodnikami i chorobami wynoszą od 30 do 50 procent w zależności od uprawianej rośliny. Chroniąc uprawy, środki ochrony roślin przyczyniają się do produkcji obfitej podaży wysokiej jakości i przystępnej cenowo żywności oraz przyczyniają się do zapewnienia bezpiecznych artykułów spożywczych.

Rolnicy używają środków ochrony roślin aby chronić uprawy przed szkodnikami owadzimi, chwastami i chorobami grzybiczymi podczas ich wzrostu, zapobiegania zanieczyszczenia żywności przez gryzonie i owady podczas ich przechowywania i transportu, a także zapobiegania skażeniu upraw roślin spożywczych przez grzyby i pleśnie. Stosowane są różne środki ochrony roślin, jak herbicydy czyli preparaty chwastobójcze, fungicydy zabijające pleśń i grzyby, insektycydy do zwalczania owadów czy rodentycydy na szczury i myszy. Mają one różnorodne zastosowanie i sposoby działania, aby celować w szkodniki, które chcemy wyeliminować.

Naszym plonom zagrażają setki gatunków owadów, chwastów i wiele chorób od grzybów, zatem ochrona pól jest istotna, jeśli chcemy uzyskać zadowalające plony. Z pośrednictwem strony https://innvigo.com/insektycydy/ możemy kupić szeroki wachlarz preparatów owadobójczych do zastosowania w rolnictwie czy ogrodnictwie. Są one skuteczne, a etykieta pomoże nam dobrać właściwą dawkę środka zwalczającego owady na polu.

Related Post